İstanbul Hurda Alanlar

İstanbul Hurda Alanlar & 24 Saat Hurda Alanlar Acarlar Hurda

İstanbul, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biridir ve nüfusu her geçen gün artmaktadır. İstanbul Hurda Alanlar sayısı oldukça fazladır ve bu alanlar genellikle geri dönüşüm işleriyle uğraşan kişiler tarafından kullanılır. Hurda satmak için bir çok detay bulunmakta olup çalışacağınız hurdacının tecrübesi, fiyat politikası ödeme yöntemi gibi durumlar çok önemlidir.

Acarlar hurda her çeşit dönüştürülebilir hurdaların alındığı ve geri dönüşüm merkezleri ile İstanbul bölgesinde en büyük hurdacılardan biri olmaktadır. Hurdacı arayışlarınızda sizlere hem aynı gün dakikalar içerisinde ulaşılır ve önce peşin ödeme yapılarak ardından hurdalar teslim alınır.

Hurda Nedir?

Hurda, kullanılmış veya atıl durumda olan metal, plastik veya diğer malzemelerdir. Bu malzemeler geri dönüştürülerek yeniden kullanılabilir hale getirilirler. Yeni madenler açılmasının önüne geçer ve malzemeler hurda olarak geri dönüşüm merkezlerinde toplanarak çeşitli işlemlerden geçirilir ve tekrar kullanılacak ham maddeye dönüşümü sağlanır.

Hurda Nedir?

İstanbul’daki Hurda Alanlar

İstanbul’daki hurda alanları genellikle sanayi bölgelerinde bulunur. İstanbul Hurda Alanlar farklı bölgelerinde birçok hurda satıcısı bulunabilir ve bu satıcılar genellikle hurdalarını geri dönüştürmek isteyen kişilere hizmet vermektedir.

Avrupa Yakası’nda birçok hurdayla uğraşan işletme bulunmaktadır. Özellikle Esenyurt, Avcılar ve Beylikdüzü gibi semtlerde çok sayıda hurdacı mevcuttur. Anadolu Yakası’nda da birçok hurdacı mevcuttur ancak Avrupa Yakası kadar yoğun değildir. Kadıköy, Üsküdar gibi semtlerde de bazı hurdacı işletmeler vardır. Acarlar hurda İstanbul her iki yakasında bulunan tüm ilçelerde aktif olarak hurda alanlar birimlerimiz ile sizlere dakikalar içerisinde ulaşıyoruz.

Neden Geri Dönüştürme Önemlidir?

Geri dönüştürme çevre için oldukça önemlidir çünkü doğal kaynakların korunmasına yardım eder ve atıkların azaltılmasına katkı sağlar. Geri dönüştürme aynı zamanda ekonomiyede de önemli rol oynar çünkü yeniden kullanılabilen malzemelerin üretimi maliyetleri düşük olur.

Neden Geri Dönüştürme Önemlidir?

Hurdalar Nasıl Toplanmalıdır?

İstanbul hurda alanlar olarak hurdaların toplanması için öncelikle uygun ekipmanlara sahip olmak gerekmektedir. Hurdaların taşıması kolay değildir bu yüzden araçlarda uygun ekipmanların bulundurulması gerekli olabilir.

Hurdaların toplanması sadece fiziki olarak yapılan bir işlem değildir aynı zamanda belgelenmeside gereklidir. Herhangi bir sorunda belge eksiksiz olduğu takdirde sorunsuzca ilerleyebilmek mümkündür. İstanbul’daki hurdacılık sektörünün önemi giderek artmakta ve insanların bilincini kazandığı doğru şekilde yönetilen bir sektör haline gelmiştir.Bu nedenle hem ekonomimizin hem de doğal kaynakların korunması açısından geri dönütüm faaliyetleri desteklenmelidir.

Hurdacılık da Merak Edilenler

1) Hangi tür hurdalar geri dönüşüm yapılabilir?
– Metal, sarı, kablo, alüminyum, bakır, nikel, elmas, kurşun vb…

2) Hurdacılık lisanslı meselesi nedir?
– Lisans almadan yapılan her turlu islem cezai yaptırım ile karşılaşılabileceği için lisans alarak faaliyet göstermek zorundasınız..

3) Hangisi daha iyi? Demirden yapılmış yeni ürün mü yoksa eski demirden yapılmış yenilenmiş ürün mü?
– Yeni demirden yapılan ürüne göre daha dayanıklıdırlar ancak eski üründen üretilmiş üründe ciddiyetli testlerden geçip onay almışlarsa tercih edilebilinirlilerdir..

4) Ne kadar para kazanabilirim?
– Kazancınız aldığınız hacim ile orantılıdır. Buna bağlı olarak 5000TL de olabilir 50000Tl civarı kazanç da olabilmektedir. Bu hurdanın niteliğine, kilosuna, firesine gibi bir çok detaya bağlıdır.

5) Hangisi daha iyi? Büyük şirket mi yoksa küçük ölcekli şirket mi?
– Her ikiside avantaj saglayabilecek potansiyeldedir. Ancak büyük şirketler daha fazla hacim saglayabiliyor olsada küçük şirketler yerel pazara hakimiyet sağlaması açısından avantaj saglayabiliyor.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir